Echipele de slujire

Comitetul bisericii

Pastor Dr. Daniel G. Oprean (cv)
Pastor Claudiu D. Manole
Presbiter Claudiu Almășan – secretar, cateheză
Presbiter Titus Selagea – rugăciune, studiu biblic
Presbiter Mircea Muntian – cateheză, studiu biblic
Presbiter Emanuel Muntean – rugăciune, studiu biblic
Diacon Mircea Dragomir jr. - casier
Diacon Cornel Moldovan – primire de oaspeți
Diacon Daniel Gruian - administrație
Diacon Eugen M. Ștef - administrație
Diacon Florin Suciu – bolnavi & asistență socială
Diacon Florin Sărac - bolnavi & asistemță socială
Diacon Daniel Novăcean – administrație
Diacon Iosif Gruian – administrație
Diacon Zacheu Popa - administrație

Învățătorii de Școală Duminicală

Grupa 0-3 ani Ramona Dragomir, Alina Necșuleu, Diana Novăcean, Iulia Turcas, Adriana Turcas
Grupa preșcolarilor Doriana Chiciudean, Ema Gruian, Diana Gruian, Denisa Rus, Matias Mara
Grupa școlii primare Iboika Deneș, Adina Drimbe, Alexandra Moldovan, Madalina & Paolo Moldovan
Grupa școlii gimnaziale 1 (clasele 5-6) Anca & Andrei Moldovan, Cristina Popa, Sebi Ciolan
Grupa școlii gimnaziale 2 (clasele 7-8) Adela Mondoc, Alina Ștef, Lidia Ștef, Edi Onea
Grupa liceenilor Amelia Turmei, Anca & Andrei Moldovan, Claudiu Manole
Grupa 19 + Claudiu Manole & Dani Oprean

Lucrătorii bisericii

Daniel G. Oprean predicare & pastorală, coordonarea studiului biblic
Claudiu Manole predicare & pastorală, coordonarea lucrării cu tinerii
Amiel Drimbe predicare & educație teologică
Titus Selagea predicare & coordonare grupă de studiu biblic
Mircea Muntian predicare, misiune locală Galda; coordonare grupă de studiu biblic și cateheză
Ema Muntean predicare & misiune locală, coordonarea proiectului social: Prânzul pentru Iisus, coordonarea unei grupe de studiu biblic
Claudiu Almășan predicare, coordonare grupă de studiu biblic și cateheză
Florin Suciu rugăciune
Ionuț Dragomir predicare și misiune locală
Mircea Dragomir predicare
Ghiță Stremțan predicare & misiune locală Feneș
Călin Luca predicare & misiune locală
Daniel Iosif predicare & misiune locală
Nelu Șofrac predicare & misiune locală
Levi Csegoldi predicare & misiune locală
Ionică Onea predicare & misiune la penitenciarul Bârcea
Aurel Hada predicare & misiune locală
Dani Zdrînc predicare & pastorală Daia Română
Andrei Boghian predicare & misiune locală
Andrei Moldovan predicare & învățător școală duminicală

Coordonatorii grupelor de studiu biblic

Titus Selagea
Claudiu Almășan
Mircea Muntian
Ema Muntean
Vali Zahan
Daniel Zdrînc

Coordonatorii formațiilor muzicale

Andrei Dragomir pianist & corul tinerilor
Mihai Ștef corul mixt
Simion Crișan corul bărbătesc
Alina Necșuleu corul copiilor
Diana Novăcean corul copiilor
Ema Gruian corul copiilor
Beni Dragomir lauda și închinare
Răzvan Muntian laudă și închinare
Alex Selagea laudă și închinare